Autor Tema: Marina Horvat Bajovic  (Pročitano 2217 puta)  Share 

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže CCSVI ALIJANSA

• Administrator
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Marina Horvat Bajovic
« poslato: 05.04.2011. 20:47 »

Evo mene,oslobođene!Jučer je bio D-day.Sve je prošlo na za mene zadovoljavajući način.Za prvi momenat nema nikakvih promena,o svemu što se bude promenilo odmah pišem i o svemu obaveštavam.Upravo sam stigla,samo da se prijavim a kako je bilo i šta pisaću čim se malo odmorim i dođem sebi!Svima puno pozdrava uz naj bolje želje onima koji dolaze posle mene! :)

Van mreže CCSVI ALIJANSA

• Administrator
    • Pogledaj profil
Odg: Marina Horvat Bajovic
« Odgovor #1 poslato: 11.04.2011. 12:22 »
Što se niko ne oglašava?Pišite nam o vašim iskustvima!ja sam bila na intervenciji 04.04.Za sada nemam nekih spektakularnih promenaali nadam se boljitku!Kažu,jedan i po mesec oporavka po godini bolesti!Moja desna jugularna vena i Azygos su imale nalaz uredan a leva jugularna je imala stenozu mašala.Urađeno sve što treba sem magneta i neurološkog pregleda?Ne znam sa čim će uporediti nalaz na kontrolnom pregledu,za tri meseca?Elem produvana mi je ta leva vena,gotovo zavezana u čvor(kako mi je dr Ilić rekao).Sama sebi je napravila bay-pass,i tako je organizam funkcionisao sa polovinom snage.Kaže se u izveštaju:Levo-stenoza proksimalnog i jukstavalvularnog segmenta sa retencijom kontrastne krvi i razgranatim kolateralama.Ne bih znala objasniti šta se ovoliko psuju ali kad mi je objasnio,onako po naški malo sam se prosvetlila!Sve od lekova mi je ukinuto samo mi je kao i svima uveden Aspirin 100 protect zarad' razređivanja krvi(kao i svima)Kontrola za 3 meseca,nadam se bez restenoze i bez ponovnog "bušenja"! Sve mi je bilo kao i svima vama oslobođenima,doček,čekanje na intervenciju,sama intervencija,ležanje nakrevetu bez jastuka 3 sata(naj duža u mom životu)a potom otpusna lista i "doviđenja,vidimo se za tri meseca".Ja nazad u hostel,a prethodno sam jela,jer sam mislila da ću lipsati gladna!Prespavala i ujutru kaput i na put svojoj kućici.Za sad je sve pod kontrolom,nadam se naj boljem!!!Svima veliki pozdrav uz žeju da nam svima bude bolje!!! :-)

Van mreže CCSVI ALIJANSA

• Administrator
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: 21.07.2011. 11:27 »
       Narode moj,evo posle mesec i po dana od intervencije da se javnem malo.nema ništa spektakularno novo ali stanje je stabilno.Juče sam počela da primam neke injekcije,zovu se Milgamma N.Ne znam da l' sam utripovala ili šta već ali čini mi se da mi je leva noga malo manje ukočena nego jučer!Treba da se sredim i sa problemom vrtoglavice pa da krenem sama(u život).Još sam nesigurna pa se ne usuđujem sama da bazam po polju.Nadam se da ću se osloboditi tog straha ili već čega,pa napred,MS je ostala tamo negde,nema je kod mene!!Hvala Bogu i lekarima u KC Niš!!Puno pozdrava svima i naravno beskrajno puno zdravlja!!!    <3 <3

Van mreže CCSVI ALIJANSA

• Administrator
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: 26.08.2011. 21:24 »
Marina Horvat Bajovic
Ne znam šta mi se događa ali osećam se loše,hodam kao Zombi,nikako sama.I dalje imam vrtoglavice i naravno slabost u celom telu.I dalje potpisujem da nisam meteoropata i verujem da ovaj spoljni pakao ne utiče na mene!Imam od ponedeljka zakazan pregled kod mog doktora(dr Stojsavljević)Reče da će da mi uključi pulsnu terapiju(nadam se samo 3,a ne 5).Nisam sigurna da li da mu kažem da sam bila na intervenciji?Čula sam da "ludak" isteruje pacijente iz ordinacije kad čuje za to!Ja moram da se malo oporavim jer sam u stanju raspada!Nisam pametna.Ima li Vas pametnijih da me posavetujete?!Hvala za svaki savet!!! :)
у четвртак · Пријави

Žana Živković
sto se tice vrtoglavica da li su prisutne i u sedecem/lezecem polozaju, da li imas glavobolje u predelu potiljka, malog mozga
uvek prvo pokusaj sa vitaminima B grupe, pre nego sa kortizonima njih ostavi kao poslednju opciju
у четвртак · Пријави

Marina Horvat Bajovic
Moja Žana ja non-stop pijem vit B,a vrtoglavicu imam kad hodam pa okrenem glavu da vidim ima li automobila da mogu da pređem ulicu.Retko kad mi se javlja vrtoglavica u nekom drugom položaju tela!
у четвртак · Пријави

Žana Živković
ako se tako javlja vrtoglavica onda je neki problem sa prsljenovima, ili stegnut misic vrata, ili istegnut ligament, problem sa diskusom ili nesto drugo, nije sve ms, a sto se tice vitamina najblje se iskoriste putem injekcija, kroz probavni trakt slabo sta od toga
у четвртак · Пријави

Marina Horvat Bajovic
Primala sam one ampule "Milgama N" a i planiram u septembru da idem na nameštanje Atlasa,da probam i to pa nek' ide život!!
у четвртак · Пријави

Žana Živković
a koja vena je kod teba bila problem, odnosno da li je se ta vrtoglavica javlja kada okrenes glavu i na levu i na desnu stranu?
Marina Horvat Bajovic
Leva jugularna,ove druge dobre!Trebala sam na kontrolu u julu ali odmori odložiše sve.Sad čekam poziv za kontrolni pregled!Mogu ti reći više mi se vrti kad vraćem glavu sa leve na desnu stranu u normalan položaj!

Van mreže CCSVI ALIJANSA

• Administrator
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: 04.09.2011. 15:38 »
Završila sam sa 3 terapije.Ništa i nikakvog pomaka na bolje nema!Ja k'o obaren kukuruz.Nisam imala puno pulsnih terapija ali ovu naj lošije podnosim?Nema poziva za kontrolu,Niš ćuti(možda je i bolje,ne znam kako bih se dokotrljala do tamo?)Šta reći?Šta kontrolišu kad odem na tu kontrolu,narode moj?Sa sve relapsom,šta da im kažem?

Van mreže tatijana

• Novajlija
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: 04.09.2011. 15:58 »
zao mi je ,Marina,sto ti je losije.Kada ides na namestanje atlasa?Javi rezultate ,molim te..i ja sam zakazala,ali se jos uvek dvoumim..Ne svidja mi se uopste sto se niko ne moze pohvaliti svojim stanjem nakon intervencije(cast izuzecima,ali mi se cini da su u manjini)
Najvise me plasi i sto oni,kod kojih je kontrola pokazala da nema restanoze,osecaju pogorsanje i nije im dobro..cini mi se da je euforija bila mnogo veca na pocetku,a sada vec  :(
ostaje nam samo da verujemo u bolje i da se nadamo..nema nam druge ..
sve najbolje i veliki pozdrav  :pozzz:

* Novi postovi i teme

new concept stent prototype designed for venous implant. CCSVI ALIJANSA
[21.06.2014. 18:31]

Odg: Gilenya, Žana
[19.06.2014. 16:07]

Odg: MS Profil Žana
[06.06.2014. 15:44]

Odg: MS Profil Žana
[06.06.2014. 15:27]

Odg: Vaš hit dana Žana
[09.05.2014. 14:34]